Konferencja Grupy Krajewski. Szczyrk 13-14 X 2005

W dniach 13-14 X 2005 r. zorganizowaliśmy dla naszych kontrahentów Konferencję, dotyczącą bezpiecznej i ekonomicznej eksploatacji ogumienia. Współorganizatorem części merytorycznej spotkania były: Grupa Goodyear Dunlop Tires Polska oraz firma TipTopol z Pobiedzisk. Dlatego, oprócz naszych autorskich prezentacji, w których m.in. przypominaliśmy zaproszonym gościom historię i osiągnięcia Grupy Krajewski oraz przedstawiliśmy plany inwestycyjne na najbliższą przyszłość, mogli oni wysłuchać wykładów, przygotowanych przez przedstawicieli obu, ściśle współpracujących z nami, firm.
Reprezentujący TipTopol, Grzegorz Borysiak, skutecznie przekonywał słuchaczy, że prawidłowo wykonane naprawy mogą uratować oponę przed przedwczesnym zniszczeniem. Co więcej, naprawiane opony można nadal bezpiecznie eksploatować, również w transporcie pasażerskim. Widownię stanowili przecież głównie przedstawiciele PKS-ów i zakładów komunikacji miejskiej. Warunkiem niezbędnym jest jednak ścisłe przestrzeganie technologii opracowanej i wdrażanej przez TipTop'a, w czym z kolei pomagają doradcy techniczni z Pobiedzisk, dzieląc się swoją wiedzą podczas szkoleń stacjonarnych i wyjazdowych.
Goodyear Dunlop Tires to światowy koncern, w ofercie którego znajduje się również ogumienie, przeznaczone specjalnie do autobusów - od miejskich, poprzez międzymiastowe do dalekobieżnych. Regionalny przedstawiciel Goodyear'a, Grzegorz Minor, kompleksowo omówił ofertę Grupy w tym zakresie. Zaprezentował też przykładowe rozwiązania systemu gospodarowania ogumieniem w przedsiębiorstwach komunikacyjnych.
Przedstawiciele obu firm, współorganizujących Konferencję, wręczyli gościom aktualne oferty i katalogi techniczne oraz zaprosili do udziału w kolejnych szkoleniach.
W związku z tym, że Konferencja odbywała się w przepięknej scenerii Beskidów Zachodnich, zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzania najciekawszych miejsc Beskidu Śląskiego, Małego i Żywieckiego.
O atrakcyjności tego regionu przesądzają przede wszystkim bogate walory krajoznawcze, tworzone przez komponenty środowiska naturalnego - bogactwo lasów i polan z przepięknymi widokami, nieskażona przyroda, sąsiedztwo gór i jezior. Pieszym wędrówkom sprzyjają łagodne zbocza, różne poziomy trudności szlaków, przydrożne szałasy i wiaty oraz rozwinięta sieć schronisk górskich, w których można odpocząć.
Jednym z najciekawszych obiektów regionu, zwiedzanym w pierwszej kolejności przez uczestników Konferencji, jest Elektrownia Szczytowo - Pompowa Porąbka-Żar. Wykonana w 1979 r., jako pierwsza elektrownia podziemna w kraju, służy w zasadzie do regulacji systemu energetycznego w czasie szczytów i spadów obciążenia, dając maksymalnie 500 MW mocy. Goście mieli możliwość wejścia prawie 500 - metrową sztolnią w głąb Góry Żar, gdzie znajduje się "serce elektrowni", czyli turbozespoły.
Kolejnym punktem wycieczki był wyjazd koleją linowo - terenową na szczyt Góry Żar, słynącej z przepięknych widoków oraz znakomitych warunków do uprawiania lotniarstwa, paralotniarstwa i szybownictwa (szkoła szybowcowa funkcjonuje tu od 1936 r.).
Następnie autokary żywieckiego PKS-u przewiozły gości szosą przez Zaporę w Tresnej, wzdłuż jeziora, wprost do słynnego Browaru, gdzie czekał już zakładowy przewodnik.
Zaprosił gorąco do zwiedzania browaru, miejsca w którym tradycja splata się w sposób szczególny z nowoczesnością. Browar żywiecki jest bowiem najbardziej zaawansowanym technologicznie polskim browarem, a pod względem wyposażenia i jakości produkcji, śmiało może konkurować z najlepszymi światowymi producentami piwa.
Pełni wrażeń, ale także zmęczeni bogatym w atrakcje dniem, goście Konferencji, mogli wreszcie posilić się przepyszną golonką w browarnej Piwiarni Żywieckiej, gdzie oczywiście nie brakło złocistego napoju, lokalnej produkcji.
Wieczorna biesiada góralska w Gospodzie Polskiej obfitowała nie tylko w specjały kulinarne, serwowane przez mistrzów kuchni beskidzkiej. Główną atrakcją były z pewnością występy lokalnej kapeli, której członkowie - rodowici górale i rodowite góralki z okolic Szczyrku - bawili gości nie tylko muzyką i śpiewem , ale także różnego typu konkurencjami o charakterze trochę muzycznym, a trochę sprawnościowym. Trzeba przyznać, że uczestnicy biesiady szybko zintegrowali się z zespołem i oczywiście ze sobą.
Następnego dnia większość z gości skorzystała z wycieczki na Skrzyczne (oczywiście trasę do góry pokonali kolejką), a następnie część uczestników przeszła prawie trzygodzinny szlak przez Małe Skrzyczne, Malinowską Skałę na Przełęcz Salmopolską. Chętni skorzystali także z tzw. tandemowych lotów paralotniowych, w towarzystwie pilota-instruktora. Poszczególne loty trwały nawet do 20 minut. Wrażenia niezapomniane!
Podsumowując, imprezę uznać należy za udaną. Wszystkie założone cele zostały osiągnięte. Uczestnicy Konferencji, doskonale się bawiąc i zwiedzając przepiękne tereny Beskidów Zachodnich, dzięki wysłuchanym wykładom i wymianom wzajemnych doświadczeń, mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznej i efektywnej eksploatacji ogumienia, w zarządzanych przez siebie flotach.
Pozostaje nam tylko podziękować wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i zaprosić do udziału w kolejnych konferencjach.

 

 

Untitled Document
 
Grupa Krajewski
 
 
 
     
 
Targi, spotkania
 
 
 
     
 
Biuletyn
 
 
 
     
 
Co nowego
 
 
 
     
 
Kontakt
 
   
     
 
copyright © krajewski group 2006
  design: łukasz wiśniewski